Nevíte si rady s náležitostmi pracovní smlouvy? Řešíte pracovněprávní spor se zaměstnavatelem? Zajímá vás, jaké máte jako zaměstnanec práva a povinnosti? Byli jste propuštěni z práce, a nevíte, co teď? Blíží se vám konec rodičovské dovolené? Dali jste výpověď v práci, a chcete zjistit, jaké máte další možnosti? Nejste si jisti, zda máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, či na jiné sociální dávky? Řešíte pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, nebo péči o osobu blízkou? Stal se vám pracovní úraz? Nevíte, kdy a jak se zaevidovat na Úřadu práce, případně jaké dokumenty si vzít s sebou? Potřebujete poradit s vytvořením životopisu nebo motivačního dopisu? Nezaplatil vám zaměstnavatel mzdu nebo odstupné?
Obraťte se na nás!
A my vám pomůžeme rozvinout vaše dovednosti a základní kompetence, které jsou k uplatnění na trhu práce potřebné, podpoříme vás při řešení pracovně právních sporů, a pomůžeme vám získat znalosti o právech a povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele. Vysvětlíme Vám druhy pracovních úvazků, smluvní rozdíly mezi nimi, pomůžeme vám vytvořit čtivý motivační dopis a životopis, naučíme vás pracovat s počítačem, a ukážeme vám, jak správně komunikovat s příslušnými úřady a potenciálními zaměstnavateli. Rádi vás připravíme na pohovor, a pokud se vám podaří pracovní místo obsadit, pomůžeme vám získat a udržet si pracovní návyky, slaďovat pracovní a rodinný život, vyhnout se syndromu vyhoření nebo třeba workoholismu.
V případě potřeby vám můžeme pomoc s výběrem vhodné rekvalifikace, kterou vám v rámci projektu můžeme také proplatit. Našim cílem je poskytnout občanům v různě obtížných životních situacích bezplatné poradenství, týkající se (nejen) pracovního práva.
Podívejte se na Nejčastější dotazy, týkající se pracovního práva, případně nás rovnou kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře, napište na e-mail ceskalipa@subvent.cz nebo zavolejte na tel. číslo 722 339 847.
-
Rozdíl mezi základním vzděláním a splněním povinné školní docházky
Nedávno jsme v naší pracovněprávní poradně řešili s klientkou, jaký je rozdíl mezi základním vzděláním a splněním povinné školní docházky. Zjistili jsme, že spousta lidí ani netuší, že v těchto dvou pojmech nějaký rozdíl je, a že se tedy nejedná o pouhá synonyma. Tato nevědomost však může způsobit nejeden problém při hledání zaměstnání, a z toho důvodu jsme se…
-
Jaký má vliv evidence na úřadu práce na výši starobního důchodu
Evidence na úřadu práce, a její vliv na starobní důchod, je u nás v kanceláři častým tématem. Proto jsme se rozhodli na toto téma napsat článek a pomoci tak těm z vás, kteří si v této oblasti stále nejsou jistí.
-
Výpověď z pracovního poměru
Výpověď je jedním z nejčastějších způsobů rozvázání pracovního poměru, jedná se o jednostranný právní akt. Upravuje ji zákoník práce v ustanovení § 50 a násl. zákoníku práce. Podat výpověď je možné jak u pracovního poměru, který byl sjednán na dobu neurčitou, tak u pracovního poměru sjednaného na dobu určitou.